Şirket Yönetimi


Arda Beştaş

Genel Müdür

Özgeçmiş
Arda Beştaş
Genel Müdür

Arda Beştaş, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde, yüksek lisansını ise Southbank University London'da Uluslararası İş Yönetimi Bölümü'nde tamamladı. 

İş hayatına 1997 yılında Global Yatırım’da araştırma analisti olarak başlayan Arda Beştaş, çeşitli halka arz çalışmalarına katkıda bulundu. Beştaş, 2003 yılında başladığı Anadolu Grup şirketlerinden Efes Pilsen’de marka geliştirme çalışmaları yaptı. 2005 yılında iş geliştirme ve satıştan sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü olarak John’s Coffee’ye katılan Beştaş, 2007-2008 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde John’s Coffee, Avrupa’nın sayılı kahve üreticileri arasına girdi. 

Beştaş, 2008 yılında başladığı Enerya’da, satış ve pazarlama birimini kurarak görevine satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. 2014 yılında şirketin marka dönüşümünü yöneten Beştaş, 11 farklı markayı tek marka altında topladı. Enerya, bu marka dönüşümüyle uluslararası alanda “En İyi Marka Mimarisi Çözümü”, “En İyi Marka Kimliği Uygulamaları” ve “Enerji Sektöründe En İyi Marka Kimliği” ödüllerini aldı.  

Enerya’nın lisanslı şirketlerinin yönetim kurulu üyesi olan Beştaş, halen Enerya Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. 


H. Işık Deniş

Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş
H. Işık Deniş
Teknik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı

H. Işık Deniş, organizasyonumuzda "Operasyon Genel Müdür Yardımcısı" ünvanı ile görev yapmaktadır. İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Bölümü mezunu olan H. Işık Deniş, mevcut görevinden önce Gaznet Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.'de "Genel Müdür Yardımcılığı", Enerji Yatırım Holding A.Ş.'de "Projeler Müdürlüğü", Kentgaz Denizli Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.'de "Genel Müdür Yardımcılığı" ve "Genel Müdürlük", Kentgaz - Aydıngaz - Olimposgaz - Erzingaz kapsamında "Bölge Genel Müdürlüğü" yapmıştır.


Uygur Erbil

Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş
Uygur Erbil
Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı

İTÜ Maden Mühendisliği mezunu olan Uygur Erbil, Alarko Grubu'nda kariyerine başlamış ardından İgdaş'ta "Teknik Şef" pozisyonunda çalışmıştır. Uygur Erbil, 2004 senesinden beri Enerya Organizasyonu'nda "Gaznet Genel Müdür Yardımcısı", "Yapım Koordinatörü", "İç Anadolu Bölge Müdürü" ünvanı ile çalışmalarını yürütmüştür. Halen "Yatırımlar Direktörü" olarak görev yapmaktadır.


Elif Gürsel Usluer

Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş
Elif Gürsel Usluer
Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı

Elif Gürsel Usluer, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Türkiye İş Bankası A.Ş. ve Doğan Burda Rizzolli Dergi Yay. ve Paz. A.Ş.’de farklı pozisyonlarda çalışan Elif Gürsel Usluer, şirketimize katılmadan önce Allianz Sigorta A.Ş. ‘de “Bütçe Raporlama ve Planlama Müdürü” olarak görev yapmıştır.


Başak Cezar Kutlu

Satış-Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

Özgeçmiş
Başak Cezar Kutlu
Satış-Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı

Başak Cezar Kutlu lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Yirmi yılı aşan uluslararası çalışma hayatına Procter & Gamble Türkiye ofisinde başladı, burada güzellik ve sağlık kategorilerinde Pantene, İpana, Head&Shoulders, Max Factor, Wella, Olay gibi pek çok markanın yönetimini üstlendi. Daha sonra aynı firmanın Londra ve Cenevre ofislerinde Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika’dan sorumlu Direktör olarak 107 ülkede, 6 markanın sorumluluğunu üstlendi, tüm bölgede Oral-B şirket birleşmesini yönetti, rekor pazar payı ile karlılık seviyelerini yükselterek çok sayıda uluslararası ödül aldı.

Kariyerine Eczacıbaşı Holding’de Kıdemli Global Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam eden Başak Cezar Kutlu, VitrA’nın uluslararası alanda markalaşması, Artema’nın bölgesel rölansmanı, Banyo grubunun karlılık ve operasyonel iyileşmelerinin sağlanması gibi çok sayıda projede yer aldı. 

Daha sonra Şişecam’da Başkan Yardımcısı ve Global Pazarlama Başkanı olarak görev yaptı. Paşabahçe, Nude, Borcam, Guzzini gibi uluslarası markaların global pazar payı artışı, yeni ülkelere girişi, karlılıkların düzelmesi gibi alanlarda çok kısa sürede önemli başarılar elde etti.

Devamında yatırımcı ve şirket ortağı olarak çeşitli oluşumların içinde yer aldı ve Windom Partners Danışmanlık şirketini kurucu ortak olarak yönetti. 

Liderliğini yaptığı markalar ve projeler ile Red Dot, IF, Effie, Kristal Elma dahil olmak üzere pazarlama, inovasyon, tasarım ve strateji alanında 30’dan fazla uluslararası ödül kazanan Başak Cezar Kutlu, aynı zamanda Londra, Ceneve ve İstanbul’da çeşitli üniversitelerde konuk olarak pazarlama ve strateji dersleri vermekte, vaka çalışmaları yönetmekte, tez danışmanlığı ve mentorluk yapmaktadır. 


Saruhan Türkmen

Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri Direktörü

Özgeçmiş
Saruhan Türkmen
Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri Direktörü

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Fizik Bölümde tamamladı. 1982’de Türkiye İstatistik Kurumu’nda analist programcı olarak çalışmaya başladı. 5 yıl süren görevi boyunca BM Kalkınma Projesi, tüketici endeksi, nüfus ve sanayi sayımları proje ekiplerinde çalıştı. 1987 ile 2008 yılları arasında Uzel Holding’de sırasıyla Yazılım, Sistem-network ve Bilgi İşlem Müdürlüğü yaptı. 21 yıl boyunca Uzel Holding’in farklı şirketlerinde SAP Projeleri, sistem altyapılarının kurulması ve çok sayıda bilişim projesinin hayata geçirilmesinde aktif rol oynadı. ITIL’ın yaygınlaştırma projesi ile COBIT’in ilk süreçlerinde yer aldı. 2009’da Frik İlaç’ta SAP projesini gerçekleştirdi. SAP ile birlikte süreç iyileştirme projesini de birlikte yönetti.  2012’de İhlas Holding Türkiye Gazetesi İstanbul merkez ve 6 ilde bulunan ofis ve baskı merkezlerindeki SAP Projesi’ni yönetti. Sistem altyapılarının kurulması ve SAP’nin yaygınlaştırılması sırasında yeni organizasyon ve süreçlerin kurulması çalışmalarını başlattı. 2014’de STFA Holding Enerya Enerji A.Ş.’de 10 ili içeren SAP Projesini canlıya aldı. Baştaiİş zekası, CRM, Dijital projeler olmak farklı projeleri yönetti. 2015’de Bilgi Teknolojileri Müdürü oldu. Halen Bilgi Teknolojileri ve İş Süreçleri Direktörü olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.  


Kadir Pekdaş

Regülasyon ve Kurumsal İlişkiler Direktörü

Özgeçmiş
Kadir Pekdaş
Regülasyon ve Kurumsal İlişkiler Direktörü

1975 yılında Tokat / Niksar’da doğdu. Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 1997-2004 yılları arasında İGDAŞ A.Ş.‘de  iç tesisat ve endüstriyel tesisler bölümünde mühendisi olarak görev yaptı. 2004 yılından itibaren ENERYA bünyesindeki Dağıtım Şirketlerinde İç Tesisat ve Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü, Enerya Müşteri Hizmetleri Koordinatörlüğü alanlarında çalıştı. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Caner Özer

Baş Hukuk Müşaviri

Özgeçmiş
Caner Özer
Baş Hukuk Müşaviri

Enerya’da “Baş Hukuk Müşaviri” olarak görev yapmakta olan Caner Özer, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Yaşarbank, Citibank, Akbank, Turkcell, Denizbank’ta çalışan Caner Özer, şirketimize katılmadan önce Kibar Holding’te görev yapmıştır.


Tuba Cihantepe

İnsan Kaynakları Direktörü

Özgeçmiş
Tuba Cihantepe
İnsan Kaynakları Direktörü

Tuba Cihantepe, İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır. İstanbul ve Kocaeli Üniversitesi’nde işletme öğrenimi gören Cihantepe, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde de yüksek lisansını tamamlamıştır. İrlanda Limerick Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları sertifika programını tamamlayan Cihantepe, Kocaeli Üniversitesi İnsan Kaynakları MYO’da öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. Kıraça Holding ve Hexagon Global Holding’te farklı pozisyonlarda çalışan Cihantepe, Enerya’ya katılmadan önce Diler Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışmıştır.

Tuba Cihantepe, evli ve 1 çocuk annesidir.